Тренди веб-дизайну 2020

1. Не робіть так: невідповідні фото

При створенні сайту потрібні фотографії, а клієнт не хоче проводити фотосесію спеціально для проекту. Звичайно ж, дизайнер буде брати фотографії з фотостоків.

Часто користувач при перегляді сайту стикається з проблемою невідповідності зображення і тексту на сторінці, тому що в більшості випадків фотографія підбирається для залучення уваги.

У момент підбору фото для сайту намагайтеся використовувати більш природні фотографії. Спробуйте проаналізувати вашу аудиторію і підібрати фотографії, які відповідають аудиторії вашого сайту. Ну, і враховуйте, чи підходить дане фото за змістом до тексту.

2. Встигнути за 7 секунд

За статистикою, в 2019 році користувач приділяє увагу одній частини контенту близько 7 секунд. Для порівняння, в далекому 2000-му ця цифра становила 12-15 секунд. Розвиток технологій, повсюдне поширення смартфонів і адаптивний дизайн привчили нас бути багатозадачними і швидко перемикатися.

Тому, для створення сучасного сайту необхідно швидко і в зрозумілому вигляді показати потрібні функції сайту і його контент, а все інше перемістити на другий план. Ідеальним сайт стає не в момент, коли нема чого додати, а коли нічого прибрати.

3. Too much

Всі пам'ятають прекрасні сайти «на зорі часів», коли автоматом включалася музика і з’являлась шалена кількість вікон. Так давно вже ніхто не робить, але, тим не менш, як і раніше, зустрічаються сайти, де велика кількість контенту, кричущі кольори, яскраві шрифти і безліч картинок. Все це перевантажує сайт, призводить до втрати уваги, і користувач, швидше за все, покине такий сайт.

Слідкуйте за кількістю контенту, кольорів, шрифтів і додаткових елементів на вашому сайті, користувачі будуть вам вдячні.

У вас вже є сайт, і ви хочете підвищити його результативність? Напишіть нам, і ми безкоштовно проаналізуємо ваш ресурс

Безкоштовний аналіз

4. Мінімалізм

Величезна кількість інформації і кричущі кольори - це погано.

Але, з іншого боку, бляклість і невиразність дизайну теж не викликають бажання залишатися на сайті. На зорі своєї появи мінімалізм був популярний, але, з часом, ринок став перенасичений мінімалістичним дизайнами.

Зараз, найчастіше, подібні дизайни викликають відторгнення у користувачів. Проте, повністю відмовлятися від мінімалізму не варто. Радимо розбавляти дизайн унікальними

  • ілюстраціями
  • абстракціями
  • оригінальними шрифтами.

5. Flash Player

У 2019 тільки 8% користувачів залишаються на сайті, що використовує Flash, проте в 2014 році це число складало близько 80%. Різниця в 10 разів! Якщо вашому сайту більше 5 років, уявіть собі, що сайт втрачає 92% користувачів, а це катастрофічні втрати для бізнесу.

Підтримка Adobe Flash Media Player припиниться в 2020 році, так що пора задуматися над створенням нового сайту.

Вам потрібен сучасний, ефективний і швидкий сайт? Подивіться нашу послугу з розробки.

Розробка сайту

6. Неадаптивний сайт

У 2019 понад 65% трафіку припадає на мобільні пристрої. Якщо сайт не має адаптивної версії, то він може втратити значну частину користувачів. Відсутність мобільної та планшетної  версії призводить до зменшення припливу користувачів на сайт.

Будь-який веб-додаток повинен адаптуватися до будь-якого пристрою. Важливо не створювати дві (або більше) версії сайту, так як в цьому випадку неточності будуть помітні. Необхідно розробити одну версію, яка адаптується до робочого простору.

7. Односторінкові сайти

Все частіше ми помічаємо ефективність односторінкових сайтів. Як тільки такі сайти з'явились, користувачі заявили, що це було викликано байдужістю розробників до своїх проектів.

Однак з часом переваги таких сайтів були визнані. Перш за все, вони дозволяють економити ресурси розробки. По-друге, такі сторінки завантажуються набагато швидше. Сучасний користувач дійсно цінує свій час, тому він не може довго блукати по сайту в пошуках інформації.

Що ще більш важливо, правильне розміщення даних на односторінковому веб-сайті дозволяє привернути увагу потенційного клієнта в лічені секунди. Набагато більш ймовірно, що він купить продукт, який за 5 секунд зацікавить, ніж той, який довелося вивчати кілька годин.

Не допускайте банальних помилок при створенні інтерфейсів і стежте за трендами, тому що вони змінюються щороку.