Приймайте рішення, спираючись на знання, а не на припущення.

Попередження

The form #5 does not exist or it is not published.

Що таке ЕЦП

Система цифрового підпису припускає, що кожен користувач мережі має свій таємний ключ, який використовується для формування підпису, а також відповідний цьому таємному ключу відкритий ключ, відомий решті користувачів мережі і призначений для перевірки підпису. Цифровий підпис обчислюється на основі секретного ключа відправника інформації й власне інформаційних бітів документу (файлу). Спосіб обчислення цифрового підпису такий, що знання відкритого ключа не може призвести до підробки підпису.

Цифровий підпис не тільки надає інформацію про людину, яка підписала документ, але дозволяє переконатися, що сам документ не був змінений або підроблений після підписання. Також завдяки ЕЦП можна вказати реальний час підписання документа, на відміну від дати, зазначеної в самому документі. Разом з тим, ви можете забезпечити конфіденційність інформації, тобто шифрувати документи, отримуючи при цьому захист інформації від несанкціонованого доступу.

В Україні використання ЕЦП врегульовано двома основними нормативними актами: це Закони України «Про електронний цифровий підпис»  (втратив чинність на підставі Закону України Про електронні довірчі послуги ) і «Про електронні документи та електронний документообіг».

Для того, щоб скористатись ЕЦП немає необхідності завантажувати спеціалізоване ПО (хоча така можливість теж існує), а достатньо скористатися існуючими онлайн-сервісами, наприклад Paperless або Вчасно.

Офіційне письмо від ДФС про використання ЕЦП

Скачать